Over ons

VEILIG VERTROUWEN VERBINDEN

Natuurbeheer en begrazing met oog op duurzaamheid en respect voor mens en dier

"Een groot deel van ons werk is beleving"

De schaapskudde bestaat uit ruim 250 volwassen schapen van het ras het Groot Heideschaap. Met de geboren lammetjes dit jaar komen we op een kudde van wel 350 schapen! 
Met deze kudde en onze Belhamels Bel, Harretje, Ollie, Hugo en DeDe begrazen wij onder andere het Grote Veld tussen Vorden, Almen en Lochem, het Waliën en de Empese en Tondense Heide tussen Almen en Lochem.
Onze thuisbasis ligt aan de Werkseveldweg in Warnsveld in de prachtige schaapskooi Graafsekamp van Natuurmonumenten.

Er zijn drie schaapsherders werkzaam op de schaapskooi. Verder werkt Schaapskudde de Belhamel met een enthousiaste club vrijwilligers. Deze vrijwilligers helpen mee met alle werkzaamheden op de kooi, maar ook tijdens het begrazen en verzetten van de kudde.

Leuke feitjes

Aantallen

Honden
0
Vrijwilligers
0
Schapen
0

"Lekker buiten zijn, hard werken, veel lol hebben met elkaar en een nuttige bijdrage leveren aan de prachtige natuur"

De schaapsherders

Marian, Peter en Danique zijn de drie schaapherders van Stichting Schaapskudde de Belhamel. Allen dolenthousiast over schapen en met hun eigen honden hoeden zij over de schaapskudde.

Vragen? Stel ze gerust

De honden van het team

Wij werken met 3 verschillende hondenrassen. De Bordercollie, Hollandse herdershond en de Altdeutscher Hütehond.

Waar border collies een ster zijn in het drijven van de kudde naar de herder toe zijn Altdeutscher Hütehunden en Hollandse herders ontzettend goed in het heen en weer pendelen langs de zijkant van de kudde, daarbij staat dit ras ook bekend om de voorzijde van de kudde te ‘remmen’. Wanneer de schapen aan het grazen zijn geven Altdeutscher Hütehunden en hollandse herders een grens aan waar de schapen niet langs mogen.

Door deze drie hondenrassen in te zetten kunnen we hun verschillende kwaliteiten in het schapen drijven combineren.